Magie a kouzla

MAGIE A KOUZLA EXISTUJÍ STAČÍ VĚŘIT

Tarot

 

Taroty (tarocchi, trionfi) jsou nejrozšířenější karty určené k předpovídání budoucnosti. O původu tarotových karet máme ze všech druhů karet snad nejméně informací, což vede k množství dohadů o jejich původu.

Historie

Přesné informace o tom, kde a kdy se tarotové karty objevily neexistují. Z dostupných pramenů můžeme vyvodit, že tarotové karty se používaly s největší pravděpodobností již před rokem 1408. Zprvu patrně jen tzv. velká arkána, ke které se nejpozději v 80. letech 15. století připojily i karty klasické, tzv. Malá arkána.

Základní typy

Benátský, jinak též lombardský
  • Jedná se o nejrozšířenější typ tarotových karet, balíček obsahuje 78 listů (velká arkána 22, malá arkána 56).

Boloňský
  • Jeho autorství je přisuzováno Francescovi Fibbiovi, oproti předchozímu typu v tomto chybí dvojky až pětky a balíček tedy obsahuje pouze 68 listů.

Minchiate, jinak též florentinský
  • Jeho autorství je přisuzováno samotnému Michelangelovi. Z velké arkány je odstraněna karta boží dům a rozšířena o 20 nových karet (naděje, moudrost, dobrota, víra, voda, oheň, země, vzduch a 12 znamení zvěrokruhu) a celý balíček tak čítá 97 karet.

Toto jsou tři základní typy tarotových karet, můžeme se však setkat i s jinými typy. Pro všechny je však společné, že pro karty malé arkány se používá italská karetní symbolika

Tady je jeden online tarot http://www.esoterika.cz/vesteni/1

 
Nic odtud nekopírujte